PodporaZnalostní báze

Správa kampaní

Jak vytvářet, upravovat, nastavovat a odesílat Vaše kampaně...

024seznam-kampani.PNG

Přehled a základní správa kampaní

Všechny založené kampaně v účtu jsou roztříděné do záložek:

 • Aktivní – pod aktivní záložkou se nalézají kampaně, jež byly v posledním kalendářním měsíci editované či odesílané.
 • Neaktivní – kampaně, které nebyly v posledním kalendářním měsíci editovány ani rozesílány se automaticky přesouvají pod záložku neaktivní.
 • Vypnuté – po vypnutí kampaně se tato kampaň přesune pod záložku vypnuté. Vypnutou kampaň není možné odesílat.
  (POZOR: Pokud vypínáte kampaň, u které máte naplánovanou budoucí bezobslužnou rozesílku, bude tato rozesílka odeslána i po vypnutí kampaně. Naplánované pravidelné (opakující se) rozesílky budou s vypnutím kampaně deaktivovány)
 • Smazané – pokud již byla nějaká kampaň odeslána, nelze ji zcela odstranit z účtu z důvodu zachování celistvosti reportů. Při smazání takové kampaně se kampaň přesune pod záložku smazané a bude ji možné i nadále prohlížet. Smazanou kampaň ale již nelze editovat, odeslat, ani znovu oživit.
 • Všechny – všechny kampaně uložené v systému

031vypnoutkampan.PNGSmazat, vypnout, či znovu zapnout kampaň je možné kliknutím na šipku vlevo od názvu kampaně, po té se zobrazí možnosti, co s kampaní lze udělat.

 

 

 

 

 Kliknutím na plus lze kampaň zkopírovat.

 Ikonou nástroje se dostanete ke kompletní editaci kampaně (stejně tak i kliknutím na název kampaně).

 Ikona lupy vám ukáže náhled kampaně.

 Ikona sloupců zobrazí reporty konkrétní kampaně.

Založit novou kampaň

Nová kampaň se založí kliknutím na tlačítko Přidat kampaň. Ale pozor – kampaň není něco, co je jednou založeno, upraveno, odesláno a zapomenuto. Kampaň můžete používat, editovat a odesílat opakovaně  – a to vždy s aktuálním obsahem a na aktuální seznam příjemců. Vždy pak v reportech uvidíte, kdy byla kampaň odeslána, s jakým předmětem, obsahem a na jaké konkrétní příjemce. Z toho důvodu vám tedy např. pro odesílání pravidelného týdenního newsletteru postačí jediná kampaň. Nové kampaně zakládejte rovněž i s ohledem na vaši budoucí orientaci v účtu.

 

1. krok vyberte druh zprávy: E-mail nebo SMS a typ kampaně: standardní nebo remarketingová

2. krok (pro e-mailové kampaně) – vyberte způsob přípravy/editace:

 • Vizuální tvůrce – k přípravě můžete využít více než 300 šablon nebo si vytvořit svou vlastní. E-mailovou kampaň tak můžete vytvořit během několika minut bez jakýchkoliv znalostí HTML. Visual builder není možné použít pro přípravu remarketingových a transakčních kampaní.
 • Bloky obsahu – máte již připravenou vlastní šablonu a chcete využít integraci dat? Kampaň si můžete připravit z bloků, které vám umožňují využívat snadno použitelné rozhraní a pokročilé funkce Mailkitu, jako jsou zdroje dat, dynamické bloky atd. Při výběru této varianty se v rolovacím menu zobrazí vaše šablony, které je možné použít pro práci s bloky obsahu.
 • Inteligentní šablona – nejpokročilejší způsob vytváření kampaní založený na skutečně dynamických šablonách. Tento využijete ve chvíli, kdy vaše vlastní šablony používají pokročilý kód, proměnné, smyčky atd. Ideální varianta pro transakční nebo remarketingové kampaní. I zde se vám nabídnou všechny šablony dostupné ve vašem účtu, které je možné pro tento způsob přípravy kampaní použít.

3. krok – vyplňte další nastavení kampaně:

 • Název (povinné pole) – název kampaně, slouží čistě pro vaši orientaci
 • Předmět (povinné pole) – předmět e-mailu, lze následně měnit v nastavení kampaně
 • Od – z roletkové lišty vyberte odesílatel kampaně. Kampaň může být rozeslána pouze z ověřené e-mailové adresy. Pokud v roletkové liště není uvedena žádná adresa, znamená to, že ještě nedošlo k jejímu ověření. Pro ověření e-mailové adresy se klikněte na tlačítko Přidat adresu a vložte požadovanou adresa. Na vloženou adresu bude zaslán ověřovací e-mail, po jehož potvrzení bude možné tuto adresu použít pro rozesílání kampaní, více viz Správa adres. Odesílatele může doplnit/editovat také v nastavení kampaně
 • Seznamy příjemců – při zakládání kampaně můžete rovnou vybrat seznam/y příjemců, na něž bude kampaň rozesílána. Pokud v nabídce nejsou žádné seznamy, je potřeba je nejprve vytvořit.

Pokud se jeden příjemce vyskytuje ve více vybraných seznamech, e-mail mu bude doručen pouze jedenkrát. Seznamy příjemců lze ke kampani přiřadit i dodatečně a samozřejmě kdykoliv změnit.