PodporaZnalostní báze

Správa kampaní

Jak vytvářet, upravovat, nastavovat a odesílat Vaše kampaně...

024seznam-kampani.PNG

Přehled a základní správa kampaní

Všechny založené kampaně v účtu jsou roztříděné do záložek:

  • Aktivní – pod aktivní záložkou se nalézají kampaně, jež byly v posledním kalendářním měsíci editované či odesílané.
  • Neaktivní – kampaně, které nebyly v posledním kalendářním měsíci editovány ani rozesílány se automaticky přesouvají pod záložku neaktivní.
  • Vypnuté – po vypnutí kampaně se tato kampaň přesune pod záložku vypnuté. Vypnutou kampaň není možné odesílat.
  • Smazané – pokud již byla nějaká kampaň odeslána, nelze ji zcela odstranit z účtu z důvodu zachování celistvosti reportů. Při smazání takové kampaně se kampaň přesune pod záložku smazané a bude ji možné i nadále prohlížet. Smazanou kampaň ale již nelze editovat, odeslat, ani znovu oživit.
  • Všechny – všechny kampaně uložené v systému

031vypnoutkampan.PNGSmazat, vypnout, či znovu zapnout kampaň je možné kliknutím na šipku vlevo od názvu kampaně, po té se zobrazí možnosti, co s kampaní lze udělat.

 

 

 

 

032kampanikony.PNGKliknutím na plus lze kampaň zkopírovat. Ikonou nástroje se dostanete ke kompletní editaci kampaně (stejně tak i kliknutím na název kampaně). Ikona lupy vám ukáže náhled kampaně. A poslední ikonou sloupců se dostanete do reportů konkrétní kampaně.

Založit novou kampaň

Nová kampaň se založí kliknutím na tlačítko Přidat kampaň. Ale pozor – kampaň není něco, co je jednou založeno, upraveno, odesláno a zapomenuto. Kampaň můžete používat, editovat a odesílat opakovaně  – a to vždy s aktuálním obsahem a na aktuální seznam příjemců. Vždy pak v reportech uvidíte, kdy byla kampaň odeslána, s jakým předmětem, obsahem a na jaké konkrétní příjemce. Z toho důvodu vám tedy např. pro odesílání pravidelného týdenního newsletteru postačí jediná kampaň. Nové kampaně zakládejte rovněž i s ohledem na vaši budoucí orientaci v účtu.

033zalozitkampan.PNG

Druh zprávy: E-mail nebo SMS

Typ kampaně: standardní nebo remarketingová

Název: vyplňujete název kampaně, slouží čistě pro vaši orientaci

Předmět: předmět e-mailu, lze následně měnit v nastavení kampaně

Od: z roletkové lišty se vybírá odesílatel kampaně. Kampaň může být rozeslána pouze z ověřené e-mailové adresy. Pokud v roletkové liště není uvedena žádná adresa, znamená to, že ještě nedošlo k jejímu ověření. Pro ověření e-mailové adresy se klikne na tlačítko Přidat adresu a vloží se požadovaná adresa. Na vloženou adresu bude zaslán ověřovací e-mail, po jehož potvrzení bude možné tuto adresu použít pro rozesílání kampaní, více viz Správa adres.

Seznamy příjemců: při zakládání kampaně můžete rovnou vybrat seznam/y příjemců, na něž bude kampaň rozesílána. Pokud v nabídce nejsou žádné seznamy, je potřeba je nejprve vytvořit.

Pokud se jeden příjemce vyskytuje ve více vybraných seznamech, e-mail mu bude doručen pouze jedenkrát. Seznamy příjemců lze ke kampani přiřadit i dodatečně a samozřejmě kdykoliv změnit.